Empiirium -- Peeter Marveti kodulehe päis. Aga mis on empiirium?

[ PEAKIRI ] [ RESUME ]

[ Uniprint ]

[ Komala ] [ Monitorid ] [ Skannerid ] [ Testimised ] [ Acrobat ]

[ VANAD ]

Vanad PEAKIRJAD
(siit leiad peakirjad, mis on juba mõnda aega väljas olnud. osadeni neist jõuad ka hallil taustal olevaid linke klikkides, aga mõned üksikud lood esinevad ainult peakirjades)

PRETTY GOOD PRIVACY e. PGP

PGP võiks tõlkes olla "üsna hea privaatsus", praktikas võiks aga "üsna hea" asendada millegi veidi hõlmavamaga, näiteks "parim, mis saada on". Siit leiad minu avaliku võtme, lingid Peeter P. "wolli" Mõtsküla koju, kus asjast lähemalt räägitakse, samuti PGP-shell'i Eudora postiprogrammi jaoks.

MACHANSA

Siin on paar MacHansa failistruktuuri lehekülge. Äkki keegi oleks nii lahe ja viitsiks neid juurde teha? Algfailid tekstikujul on mul olemas enam-vähem kõige kohta.

KAKS RAADIOT, VÕRGUTAJA
Võrgutaja magab suvel. Aga mis sügisel saab -- eks vaatame. Seniks lugege vana asja.

SULO WWW

No lõpuks on ka Sulo Kallasel oma kodulehekülg -- ja ma pean tunnistama, et kui ta juba kord kirjutama hakkab, ei tee ta seda sugugi vähem või kehvemini kui mina. Enjoy it! (ja vaata ka Goodwin'i uuenenud kodulehekülge www.goodwin.ee).

PETS ISE

Sellel lehel saab loodetavasti olema kunagi igatsorti CV ja muu inf, mida x puhul võib enda olemasolu tõestamiseks vaja minna. Hetkel aga vaid pildid neile õnnetutele toimetajatele mõeldes, kellele ma pole poole aasta jooksul suutnud oma pilti saata.

THE RAPIDLY CHANGING FACE OF COMPUTING
... on nädalakiri, mida seab kokku Jeffrey R. Harrow, Senior Consulting Engineer, Corporate Strategy & Technology, Digital Equipment Corporation. Igati asjalik lugemine, ja siinkohal olen ma ühe numbri sisukokkuvõtte autori nõusolekul ka kohalikku keelde pannud (originaal on ikka veidi mahukam). Hetkel tõlkimine seisab, kuniks soe aeg läbi ja rohkem aega saab. Niikauaks aga -- loe (ja telli) originaal ingliskeeles.

KUKU KOMMENTAAR "NELJA LIIDU" teemal

ENESEKRIITIKA
Hmmm... Keegi on võtnud nõuks Goodwin'i Vingesse Wärki riputada. Juu viskas üle see pidevalt sama kaanepilt ja minu segamini kodumajapidamine. Järelikult oleks aeg midagi paremaks teha -- ja sellega ma, nagu näha, tegelengi. Seniks aga, kuni ma kogu krempli olen korda saanud, tuleb pahasel vaatajal piirduda enesekriitika veerandtunniga -- ning mõelda omaette järgi, mis on Empiirium... Kui ma aega saan, siis teen pealkirja taha vilkuva küsimärgi, millele klikkides saab vastuse teada -- aga niikauaks muidugi kannatust.

MONITORID, SKANNERID ja KOMALA
Need on justnagu suuremad rubriigid, mis on kõik tekkinud mingi konkreetse vajaduse tõttu. Ajapikku võib nende hulk muutuda, ja mõned tekstid seega ümber kolida. Millest siis? Monitorid ja Skannerid on üsna konkreetselt neile pühendatud (tulemas on ka GSM), Komala on aga laiemalt arvutikasutajatele, kes satuvad tegelema teksti, graafika, www-katsetuste jms huvitavaga, aga peaks oma sisult olema suht lihtsalt loetav (keerulisem arvutigraafika jms on hetkel kas Uniprindi või PrintMedia all).

Värsked PEAKIRJAD

 

(c) 1996, 97, 98 Peeter Marvet ja Goodwin. All Rights Reserved. Viimased uuendused 18-12-1997 18:10.
Kõik siin web' is leiduvad failid on meie teada vabaks levitamiseks lubatud või on meil asjakohane luba; kõikide tekstis mainitud kaubamärkide kuulumist nende omanikele tunnistame. All mentioned brand and product names are trademarks, registered trademarks or service marks of their respective holders.
Kasutajatel lubatud siin web'is leiduvast teha 1 (üks) väljatrükk isiklikuks tarbeks; muudel puhkudel (kasutamine koolituseks jms) küsib viisakas inimene kirjalikku luba Peeter Marvet'ilt (
pets@goodwin.ee).