Empiirium -- Peeter Marveti kodulehe päis. Aga mis on empiirium?

[ PEAKIRI ] [ RESUME ]

[ Uniprint ]

[ Komala ] [ Monitorid ] [ Skannerid ] [ Testimised ] [ Acrobat ]

[ VANAD ]

Võrguteenuste testimisest
(see lehekülg on hetkel üks pikk joru, aga see saab muutuma)

NB! Kahetsusväärse eksituse tõttu on lehes ilmunud tabelite kõrval ka nimekiri, mis absoluutselt ei lähe kokku (sealsamas kõrval ilmunud) testitulemustega. Siinsed tulemused peaksid siiski õiged olema.

Äripäeval tekkis mõte, et oleks õige aeg veel enne side-eri ilmumist proovida järgi, kui head interneti-sidet Eestis õnnestub saada. Siit leheküljelt leiab:

 • nimekirja nendest firmadest, kes on meile silma jäänud ja on seega potentsiaalsed testitavad;
 • testimisest osa võtma kutsutud persoonidele laiali saadetud kirja ürituse olemusest;
 • Äripäevas ilmunud väljakuulutuse ja sellele vastuseks tulnud pakkumised;
 • artikkel ise koos piltidega
 • suurem hulk tulemusi Excel '95 failides (pakitud kokku üheks arhiiviks WinZip-iga):
  • need tabelid, mis ilmusid lehes [ net-test.xls ]
  • täielikud kiiruste tabelid keskmistena [ net-kesk.xls ] ja koos kellaaegadega [ net-kell.xls ]
  • tracert-tulemused 23.05.1997 tehtud testist [ net-trce.xls ]

Kiri

Tere!

Äripäeval on ettepanek, et võtaksite osa www-serveritenuste tehnilise taseme võrdlustestist, mille tulemused avaldatakse juuni alguses ilmuvas sideteemalises Äripäeva erinumbris.

1. eesmark on teha kindlaks teenuse TEHNILINE kvaliteet ja selle muutumine oopaeva loikes, ehk side- ja serveriressursside vastavus koormusele (klientide arvule ja suurusele).

2. mootmine peab toimuma eesti ISP-sid yhendava tix-LAN suhtes. Et aga mitte seada eelisolukorda neid teenusepakkujaid, kellel on server tix-LAN vahetus laheduses tallinna telefonikaugejaamas, voiks mootmine toimuda vahekooormatud 2Mbit/s kanali kaudu. Sama kanali otsas ei tohi olla (testi kaigus moodetavaid) www-servereid).

3. piisav kogus katseandmeid on edasiseks tootlemiseks voimalik saada, mootes oopaeva jooksul korduvalt (naiteks kord tunnis) eelnevalt igast serverist valjavalitud, yhe vaikese, (ca 1kB) ja yhe suurema (ca 20-50 kB) faili laadimisaega. Arvestades ka oopaeva jooksul moodetud min/max vaartusi, on sel teel on voimalik eraldada moned serverit ja sidekanalit iseloomustavad naitajad. Veel tapsema info saamiseks on moeldav mootmised iga serveri jaoks teostada 2 seeriana, tekitades samaaegselt teise seeria ajal moodetavale www-serverile lisakoormust teatud hulga samaaegsete paringute saatmise teel. Lisaparingute saatmine voiks toimuda eraldiasuvast serverist, koige parem ka eraldi sidekanali kaudu.

(4. juhul kui onnestub koguda vorreldavad andmed hosting-teenuse hinna kohta, saab valja tuua ka hinna-kvaliteedi suhte.)

5. Data Telecomis on valminud programm (nii c- kui perl versioon), mis on voimeline etteantud faili(de) laadimist korraldama ja laadimisaega mootma.

Testi tehnilise organiseerimise on lubanud enda peale võtta Neeme Takis. Tulemuste publitseerimiseke ettevalmistamise eest kannab hoolt Peeter Marvet.

Ootame Teie osalemist! Testi peaks korraldama järgmisel nädalal. Oma osalemissoovist ja nõusolekust võib teatada selle nädala jooksul, samuti on teretulnud kõik ettepanekud ja küsimused.
Neeme Takis
neeme@data.ee
Peeter Marvet
pets@goodwin.ee
Mari Mirme
marik@mbp.ee

Testima on palutud Toomas Mölder, Andres Bauman, Peeter P. Motskula, Jüri Kaljundi, Kain Kalju, Ants Wõrk, Avo Ots, Neeme Takis, Peeter Marvet

Parimate soovidega Mari Mirme

Väljakuulutus

Proovimaks järgi internetiga seotud teenuste pakkujate taset korraldab Äripäev koos EUnet Estoniaga virtuaalse jõuproovi Eestis pakutavate www-serveriteenuste taseme väljaselgitamiseks. Kas teie firma on jõudnud õigete andmetega meie teenusepakkujate nimekirja? Kontrollige järgi aadressil (www.goodwin.ee/pets/net-test), ennast saab lisada ja parandusi teha pets@goodwin.ee. Sellel aadressil ootaks näidishinnapakkettide pakkumisi, et saaksime lisada testitulemustele ka hinnavõrdluse:

 1. 1 kuu www-serveri üüri (nimekuju www.minufirma.ee, infomaht min 10MB, serveristatistika);
 2. 1 kuu sissehelistamisteenust (20t kasutamisaega, e-post nimi@minuisp.ee) ja lisatunni hind.

Kui vastaval teenusel on liitumistasu, palume see jagada ühe aasta peale (s.o 1 kuu maskumus = kuutasu + liitumistasu/12)

Vastuseks tulnud hinnapakkumised leiad siit.

Info pets@goodwin.ee

 

(c) 1996, 97, 98 Peeter Marvet ja Goodwin. All Rights Reserved. Viimased uuendused 11-06-1997 10:12.
Kõik siin web' is leiduvad failid on meie teada vabaks levitamiseks lubatud või on meil asjakohane luba; kõikide tekstis mainitud kaubamärkide kuulumist nende omanikele tunnistame. All mentioned brand and product names are trademarks, registered trademarks or service marks of their respective holders.
Kasutajatel lubatud siin web'is leiduvast teha 1 (üks) väljatrükk isiklikuks tarbeks; muudel puhkudel (kasutamine koolituseks jms) küsib viisakas inimene kirjalikku luba Peeter Marvet'ilt (
pets@goodwin.ee).