Empiirium -- Peeter Marveti kodulehe päis. Aga mis on empiirium?

[ PEAKIRI ] [ RESUME ]

[ Uniprint ]

[ Komala ] [ Monitorid ] [ Skannerid ] [ Testimised ] [ Acrobat ]

[ VANAD ]

TESTIMISED:

Kodak Digital Science Camera DC40

Kuna mu põhitöö on prepress, siis võib arvata minu eelarvamusi selle aparaadiga kohtumisel. "Miski seebikas" oleks üsna leebe arvamus laiatarbe-digitaalkamera kohta. Loomulikult on ta seebikas, aga ma leidsin temale ka hulga huvitavaid rakendusi, muuhulgas tõesti kiire pildi tegemiseks, aga ka ilusamate piltide prototüüpimiseks näiteks reklaamifirmas. Tele-messil võid vaadata Microlink Online reklaamvoldikut, minu tehtud pildid peaksid olema selleks ajaks loodetavasti ka nende www-lehel. Kui sa ei lase pildi pikemat serva oma kujunduses pikemaks kui 8-10cm ja oled eelnevalt valinud hea pildimaterjali ning selle PhotoShopis Levels-käsuga korralikult töödelnud, võid enamuse vaatajatest ära petta.

MIDA SAAB?

  • Pisikest pilti, mis õige töötluse ja lahutuse korral isegi trükki sobib
  • Kiiresti vajalikku pilti (enne kui teema vananeb)
  • Erinevalt odavast seebikast saab välku peale / maha / automaati panna, samuti muuta ava +/1 0.5 või 1 f-ühikut, pilti seega üle või ala-säritades. Toas muideks punasilma ei tekkinud!

MIDA EI SAA?

  • Kõiki masinas olevaid pilte ruttu masinasse — serial-kaabel on üsna aeglane, eriti Mac-i puhul
  • Pilti hiljem digitaalselt teravustada — on need nüüd jpeg-artifaktid või kaamera enda unsharp mask, igal juhul asja enam teravamaks ei saa.

PILDID?

No ikka pilte on kah natuke, aga nad on suured, sest tahaks näidata aparaadi max kvaliteeti ja seetõttu sai nad pakitud maksimaalset pildikvaliteeti andva jpeg-kompressiooni tasemega. Kõigil piltidel peaks olema tehtud korrektsioon nende mugavaks vaatamiseks hästi kalibreeritud PhotoShopis.

HANSA-seeria: [ kopter 1 ], [ kopter 2 ], [ seinal ], [ jooxvad ]

 

(c) 1996, 97, 98 Peeter Marvet ja Goodwin. All Rights Reserved. Viimased uuendused 12-05-1997 11:04.
Kõik siin web' is leiduvad failid on meie teada vabaks levitamiseks lubatud või on meil asjakohane luba; kõikide tekstis mainitud kaubamärkide kuulumist nende omanikele tunnistame. All mentioned brand and product names are trademarks, registered trademarks or service marks of their respective holders.
Kasutajatel lubatud siin web'is leiduvast teha 1 (üks) väljatrükk isiklikuks tarbeks; muudel puhkudel (kasutamine koolituseks jms) küsib viisakas inimene kirjalikku luba Peeter Marvet'ilt (
pets@goodwin.ee).