Inf seisuga:
04.08.1997 10:13

 

 
PrintMedia vertikaalne kiri

PRINTMEDIA ’97
NELJAPÄEV (?) – LAUPÄEV • 23 – 25 • OKTOOBER • 1997

Trükiala on Eestis viimastel aastatel kiiresti arenenud ja tekitanud vajaduse kursis olla nii sellega, mis toimub maailmas kui ka sellega, mis on lähemal ajal juhtumas Eestis. PrintExpo'st saab loodetavasti sellel aastal nimelt trükikommunikatsiooni mess, viies kokku trükikodasid, kirjastusi, otsepostitust ja palju muud nende ühise kliendiga — firmaga, kes soovib oma reklaami viia potentsiaalse tarbijani. Selle kõrval on teist aastat PrintMedia, Eesti Trükitöösturite Liidu ja Expo Balticum’i korraldatav seminar, mis soovib olla abiks üks-ühele toimuvale messisuhtlusele ja pakkuda informatsiooni valitsevatest trendidest ning uutest tehnoloogiatest, mis järgmisel aastal arvatavasti ka Eestit mõjutavad. Lisaks tahaks sellel aastal enam rõhku panna nimelt täisteenindusele ja rääkida võimalustest, mis asuvad väljaspool trükikoda aga mis siiski trükiga seotud — olgu see siis post, andmeside või kirjastamine.

Programm on hetkel veel lahtine, nagu ka see, kas tuleks teha kaks või kolm päeva (ning millised need päevad peaksid olema). PrintExpo toimub 23–25 oktoobril, nii et piirid on sellega paigas.

Üldiseks suuniseks mõned teema-ideed, jagatuna jällegi faktori-päevaks (-päevadeks) ja prepressi-päevaks (-päevadeks):

  • Faktori-päeva teemaks võiks pakkuda loenguid nimelt sellest, kuidas kasutada/müüa otsepostitust, kuidas kasutada internetti trükikoja/meediaga suhtlemisel jne (interneti-operaator, ETelefon) – ehk kuidas anda trükkimisele lisaväärtust. Heameelega näeks ka võrdlust eelmise aastaga — kuidas on Eesti trükimaailm muutunud nimelt kliendi silmade läbi.
  • Prepressi-päeva teemaks oleks hea arendada edasi eelmise aasta värvihaldust, tehes konkreetse projekti ja näidates, kuidas asi praktikas toimib. Uuteks teemadeks võiksid olla HexaChrome, samuti digitaalne paber ehk Adobe PDF ja Acrobat... Ja samuti interneti-pool, sest julgeks ennustan, et sügiseks võiks graafilise ala võrgusuhtlus üsna levinud olla.

Kõik ettepanekud-kommentaarid on igati teretulnud, lihtsaim suhtlusvahend on loomulikult e-post, ja minu aadress on endiselt pets@goodwin.ee.

Peeter Marvet

PRINTMEDIA ’96
REEDE – LAUPÄEV • 8 – 9 • NOVEMBER • 1996

Kõik järgnevad lingid on eelmise aasta PrintMedia materjalidele, uut infot tuleb siis kui programm täpsemalt paigas (loodetavasti veel enne aprilli lõppu).

[ Ajakava ] [ Esinejatest ] [ Kuidas osa saab võtta ] [ Loengumaterjalid ] [ Mida tasuks sissejuhatuseks lugeda ]


TÄNUD: Uute tehnoloogiate demomisel olid abiks (tähestiku järjekorras) Eesti Mobiiltelefon (hea & tasuta data-ühendus läbi õhu), Esmofon (Nokia 9000 data-terminal) ja Microlink Online (internerneti-ühendus ja Kodak DC40).
Thnks kaasatulemise eest! [p.m.]

© 1996 Peeter Marvet / Goodwin