PrintMedia ’96 esinejad

PrintMedia on PrintExpo kõrvalseminar, mille korraldavad Eesti Trükitöösturite Liit ja ExpoBalticum

ESINEJATEST

Olav Osolin [ reklaamiagentuur Kolm Karu ] on Nõudlik Tarbija, kes teab, mida ta tahab ja kui palju sellest on Eestis võimalik saada — olgu see järeltöötlus või lihtsalt usaldusväärsus ja asjatundlikkus. Kasulik teada nii kaas-tarbijale kui trükikojale.

Priit Põldre [ repro- ja trükikoda AS AHO / Prisma Print ] on Suur Tootja, kes teab, et probleemide lahendamiseks tuleks kõigepealt mängureeglid paika panna. Tüüptingimused trükikoja ja kliendi kokkuleppes oma esimeses inkarnatsioonis tekitavad kindlasti vaidlust ning nimelt sellel põhjusel on hea nendega välja tulla võimalikult laia publiku ees.

Peeter Marvet [ trükikoda Uniprint / freelance-ajakirjanik ] on Paadunud Visonäär, kes oma üha keerulisemaks muutuvate soovide ja kvaliteedisoovidega juba aastaid on reprodele nuhtluseks olnud. Aeg muutub üha kallimaks ja trükiprotsessi kiirus sõltub lisaks trükikoja usinusele ka trükiettevalmistuse tasemest — kuidas suhtuvad sellesse Eesti trükikojad, milliseid muutusi plaanivad nad järgmisel aastal, ning mis toimub maailmas. Lisaks teise päeva sissejuhatuseks tänasest olukorrast Eesti repronduses ja sellest, kuidas meil täna on tavaks töötada — seni on kõik trükiettevalmistust puudutavad loengud peetud Soomel põhineva kogemuse alusel, meie kiire üleminek tinalaolt PC-arvutitele ja kättesaadava koolituse puudumine on aga loonud veidi erineva olukorra.

Lars-Eric Gardberg [ AEL / GRATEKO e. graafilise tööstuse koolituskeskus, Soome ] on Sõltumatu Õpetaja, kes erinevalt enamusest seni Eestis peetud firma-loengutest ei keskendu ühe firma toodangu propageerimisele, vaid valgustab praktilisi samme teel filmivaba trükiettevalmistuse poole — kuidas tuleks juba täna asuda oma trükiettevalmistust korraldama, et see ei jääks jalgu arenevale tehnoloogiale.

Juuso Äikäs [ EAC Papyrus, Soome ] on Värvimees, kes on põhjalikult tegelenud värviruumide vaheliste teisendustega ehk värvilahutusega. Linotype-Hell arvab, et pilditöötlus peaks toimuma seadmetest sõltumatus CieLAB-värviruumis, teised firmad on seadnud esialgu sihiks pigem RGB — igal juhul käib aga meie elu mingis faasis üle CieLAB’i ja kindlasti on see üks lihtsamaid viise saada selgeks, mis värviga lahutamise käigus ikkagi toimub.

[ PrintMedia ] [ Ajakava ] [ Kuidas osa saab võtta ] [ Loengumaterjalid ] [ Mida tasuks sissejuhatuseks lugeda ]