Kuumad arvamused

WEBIKUJUNDAMISEST

Igaks juhuks võiks ka enne minu webilehekülgede edasilugemist tutvuda Jeffrey M. Glover'i kodulehel oleva oiatusega (seal on muide mingi jama nameserveriga, nii et vahetevahel tuleb mitu korda proovida). Ma ei taha küll kuidagi oma leheküljega uhkustada, aga igal juhul vähendaks oiatuse lugemine tõenäosust, et te leiate põhjust mind featuristide HTML'i virtuaalsesse suveülikooli kutsuda et selgitada, kuidas leida webi lõpututest varasalvedest kirjusid taustu ja kolmemõõtmelisi labidamehe-märke. Ma pean tunnistama, et minu esilehel on pilt, mis on vahest mahult liiga suur, aga vähemasti peaks ta mõõtmetelt suvalisele webiseilajale ekraanile mahtuma.

MAKROVIIRUSTE TÕRJUMISEST

Kui siiani oli levinud seisukoht, et ostes ametlikku tarkvara harrastate tervislikke eluviise, siis nüüd piisab nakkamiseks näiteks kliendi käest saadud tekstifaili avamisest — kusjuures kõrgkeeles kirjutatud viirus võib vabalt otsida teie võrgust kõiki sõna "äriplaan" sisaldavaid dokumente ja neid näiteks etteantud numbril faksida. Loe minu makroviirusetõrje-juhendit (või mine otse DataFellows'i F-Prot'i koduleheküljele ja hangi endale tasuta F-Macro uusim versioon, mis otsib ja puhastab Word'i faile.

ÜLLASTEST ETTEVÕTMISTEST

On kaks kena ettevõtmist — Test Site Estonia ja Tiigrihüpe. Kuna ma kipun nende kallal norima, siis oleks lihtsalt ebaviisakas jätta siinkohal mainimata, mida mina asjast arvan. Jõudes Võrgu-Eestisse, kus pole oluline füüsiline asumine Lääne- või Lõuna-Eestis, jõuab varem või hiljem kätte aeg muuta ühiskonnakorda, ja kuna ametlikult pole riigipöörded lubatud on ainus võimalus mõte uuest riigikorrast võimule tasapisi sisse sööta ja oodata, kuni seedimine sellega harjub. Ainult et, mis võiks olla uueks korraks või korratuseks? Ühes Robert A. Heinlein'i raamatus küsib tundmatule planeedile saabunu kohalikelt ühiskonnakorra kohta, et ega see juhtumisi anarhia ole. "Oh ei, see oleks meie jaoks liiga organiseeritud!" kõlab vastus.

Nii võttes võiks ju isegi ideedega leppida — kui vaid selle ümber niipalju segadust ei peaks tekitama. Minu pisikese pea ajavad segi jutud neljasaja kuuekümnest miljonist kroonist, n-tuhande õpetaja koolitamine ja n+1 õpilase kohta internetiühenduse loomine. Või teiselt poolt võttes plaan Eesti maailma testpolügoniks muuta. Ühel on kaugeleulatuv idee ja teisel konkreetsetel plaanidel rahad taga — kui vaid õnnestuks need kuidagi kokku viia ja teha nii, et hüppajatel tekkiks ettekujutus plaanitava lennutrajektoori lõpp-punktist ning testijad konkreetsetele plaanidele toe taha saaksid. Sest muidu võibki minna nii, nagu Douglas Adams kijreldab Golgarfrinchlaste suurt planeetidevahelist rännet, kus kõigepealt saadeti teele middleman'id, kes õigupoolest ei pidanudki sihtkohas maanduma, vaid lihtsalt planeediga põkkuma.