www.majaseemned.ee

Majaseemnete suurmüük näituse Tehnobia raames!
Kunstihoones
3.06 – 9.07.2006

Meie eesmärk on levitada sotsiaalökoloogilist maailmavaadet.
Me tahame parandada maailma, pannes vaatajaid mõtlema ning pakkudes lahendusi või väikest naeru.

Meile ei meeldi saast ökosüsteemis ning veel vähem sallime me saasta inimeste peades. Oma töödega loodame vaatajate ajudes natuke "koristada" ehk siis aidata neil üles leida suurem praht - kahjulikud inim- ja loodusvaenulikud mõtted.

Meile ei meeldi, et paljude inimeste jaoks on asjade omamine tähtsam kui sõbralik naeratus. Sestap me ei salli reklaame, hullusid päevi ning suurkorporatsioonide ülemvõimu. Me püüame oma töödes vaatajaile meenutada, et inimlikkus ja hoolimine on omandiihast tähtsamad. Me püüame reklaamimasina üle ilkudes tõmmata selle masinavärgilt katet, et võlusõnad osta-osta-osta muuutuksid kehtetuks.

Me soovime, et kõigil inimestel oleks ühesugune stardiplatvorm. Et see, mida keegi võib elult tahta, ei sõltuks tema vanemate positsioonist, tema kätki ümber ringleva raha hulgast ja eriti mitte sellest, kas ta on poiss või tüdruk.
INFOTANKISTID

Infotankistide grupeering moodustus 2002. aasta suvel Puhta Rõõmu algatatud Naerva revolutsiooni (näitus Hobusepea galeriis) käigus. Koostöö Puhta Rõõmuga jätkus krutskilise ökokunstinäituse Kirju Pall korraldamisel samal suvel.

Infotankistide koosseisu kuuluvad Piret Räni (enim tuntud Puhta Rõõmu aktivistina), Maris Suits ning noored fotograafid Anu Vahtra, Katrin Tees ja Reimo Võsa-Tangsoo. Viimaste projektide teostamisel on kaasa löönud ka Sulo Kallas ja Taavi Suits.

 

Infotankistidest pikemalt - "Infotankistide pealetung", Cheese 2004/3, *.pdf failina

Lisaks vaata

Puhta Rõõmu materjale,

Piret Räni kodulehte

ja näitusevaateid:
Fantastilise realismi tööd (Piret Räni, Punk.Fem., Infotankistid, Eve Kiiler, Katrin Tees)
"Une nägu" - Piret Räni fotoseeria "Tuumikpere lahustumine"
EKA Fotokeskuse esindusnäitus "Mina ja maailm" Viljandi Linnagaleriis

"Ajaraisk"
"Mängud soorollisoos"
"Soorollid segavad suhtlemist"

Infotankistide tööd EKM näitusel "Kodu kallis kodu"

Ökokunsti näitus R.A.I.S.K.

"Sündisin katseklaasist" Tervishoiu Muuseumis