CorelDraw karm viirusStyles Roll-up

Tegelikult ei ole see küll viirus vaid lihtsalt kuhjuvad stiilid (stiilipidamatus, stiililodev eluviis vms.), aga igal juhul teevad nad failid praktikas 300-500kb suuremaks (minu 2800 cdr-faili puhul oleks see muide 1.5Gb kettaruumi!) ja programmi töö märksa aeglasemaks. Seda, kas ka sinu Corel’il on kombeks liigseid stiile failide külge pookida, näed kui valid Layout-menüüst Styles Roll-Up’i (Corel 6 puhul Styles Manager).

Kui avanevas aknas on stiile märksa rohkem kui 3 (kõik kolm algavad Default’iga, lisaks on seal algselt ka veel mõned bullet’id), on neid arvatavasti liiga palju. Võõraste failide puhul märkab stiilipidamatuse kergesti ära, kui faili avades küsitakse üle-mõistuse-palju fonte, näiteks nii nagu järgneval pildil:

PANOSE Font Matching Results

Kuidas sellega võidelda (alljärgnev kehtib nii CorelDraw 4, 5 kui ka 6 puhul)?

  • Enne Corel’i käivitamist kustuta template-kataloogist (Corel 5 puhul nt. harilikult c:\corel50\draw\template) fail coreldrw.cdt – selle pikkus muide näitab, kui palju liigset infot igale kujundusfailile on liidetud.
  • Käivita Corel, võta Layout-menüüst Styles Roll-Up’i (Corel 6 puhul Styles Manager) ja kustuta igaks juhuks ka kõik bullet-stiilid, nii et alles jääks vaid kolm default’i. Vali roll-up’i nurgas oleva noole alt Save Template (Corel 6 puhul Template -> Save As) ja salvesta see uuesti coreldrw.cdt nime alla.
  • Tee igaks juhuks coreldrw.cdt’st koopia, näiteks coreldrw.hea – siis on seda teinekord lihtne kopeerida coreldrw.cdt’ks ilma et peaks Corel’ist väljuma, kui peaks õnnestuma mõnest avatud failist stiilipidamatus külge saada.

Edaspidi:

  • Igat võõrast faili avades vaata stiilide roll-up’ist järele, ega fail liigselt stiile sisalda. Kui on, vali Load Styles (Corel 6 puhul Template -> Load), vali coreldrw.cdt ja vasta kindlasti ei kõigile ettepanekutele coreldrw.cdt salvestamiseks.
  • Alati, kui soovitatakse coreldrw.cdt salvestada, vastake kindlalt ei ja teadke, et unustasite eelmise punkti.
  • Levita seda soovitust kõigile sõpradele-vaenlastele.

Käitudes nii tabavad sind lisaks lühematele failidele veel kaks head asja – kaovad pikad nimekirjad tegelikult tarbetute fontidega failide avamisel ja Corel 6’st Corel 5’e kujul salvestatud failid avanevad nii Corel 5’s kui ka 6’s.

Ära siis unusta sellisele kiusatuslikule dialog-box'ile EI ütlemast:

Save CORELDRW.CDT?

Copyright © 1996, 97 Peeter Marvet. All Rights Reserved
Komala-web’i sisu osalinegi loata kopeerimine on kõvasti keelatud,
siiski on lubatud teha üks väljatrükk isiklikuks tarbimiseks.
Erandina CorelDraw-viiruse juttu aga mitte ainult ei või, vaid lausa peab levitama;
soovitatavateks viisideks on väljatrükkimine, paljundamine, sõpradele faksimine.