Mati Hiis. Fotod
Autorist
Loomad
Värv ja vorm
Kontakt

Tihti me möödume, märkamata seda, mis jääb meie jalge alla - rääkimata meie ümbrusse jäävast. Kui palju on neid hetki, mis jäävadki ainult unistustesse, sest ainuõige hetk on läinud; valgusemäng ei kordu enam kunagi. Aega ei saa tagasi keerata, seda võib vaid ette aimata...

Võrratuid vaateid võib vahel avastada mõnest pealtnäha ilmetust tihnikust; nagu ilmutusvannis, saab nähtamatu äkki nähtavaks. Jahiõnn ja reaktsioonikiirus mängivad lõpptulemuses väikest osa: leitud motiivi olen sageli taas külastanud, ette aimates õiget hetke ja õiget valgust.

Sageli räägitakse hobide ja töö kattumise puhul" õnnest". Tegelikkuses on see täiesti väär, sest kui sa ühte pead tegema, siis teist ei saa tegemata jätta ja ongi nokk kinni ja saba lahti.......

Mati Hiis - eessõnast näitusele Disainigaleriis, aprill 2007.

Eesti loodusfotograafide paremikku kuuluv Mati Hiis (s.1946) omandas esimese fotoaparaadi "Smena" pärast esimese klassi lõpetamist 1955. Praegu pildistab digitaalse "Canoniga"- enamik siinse kodulehe pilte on küll veel filmilindilt pärit.
- Alates 1973. aastast "Õhtulehe" fotokorrespondent kuni tänaseni.
- Esimesed auhinnad fotovõistlustelt 1962, edaspidi hulgaliselt auhinnalisi kohti vabariiklikelt ja rahvusvahelistelt võistlustelt.
- Eesti parim spordifotograaf aastal 2003 ja 2007, parim loodusfotograaf 2004.
- Personaalnäitustega esinenud Saksamaal, Soomes ja Eestis.
- Paljude sporditeemaliste fotoalbumite kaasautor.

Mati Hiis (b. 1946) has been a photographer since age 7, when he acquired his first Smena. He now uses a digital Canon, while most of the photos seen here were taken with a film camera.
-since 1973, he has worked as a correspondent for the Õhtuleht newspaper.
- Awards from domestic and international photo contests since 1962. Won Estonia's Best Sports Photo award in 2003 and 2007, Best Nature Photo award in 2004.
- Exhibitions of works have taken place in Germany, Finland, and Estonia.
- Has contributed to numerous sports photo albums.

NB! Kõik siinsel kodulehel avaldatud fotod on autorikaitse objekt. Fotode kasutamine, levitamine või avaldamine ilma autori loata on keelatud.

All photos published in this website are subject to copyright protection. Use, distribution or publication of the photos without the permission of the author is not allowed.