Global Preagnancy I

Puhas Rõõm

2002

Fotoseeria on jäädvustatud 2002. aasta Palamuse maakunstifestivalil “Maaparandus”, mil me esmakordselt maarasedaina rahva hulka ilmusime, et oma intiimset muret maailma tuleviku pärast avalikult näidata.
Naised publiku hulgast heldisid ja olid valmis jagama meiega omi rasedusmuljeid, võrdlema, et last eneses kandes ongi selline tunne, mida me visuaalselt väljendasime. Nagu kannaks eneses tükikest kosmost. Ise olime silmas pidanud eeskätt inimese ja maakera tihedat suhet – kuna inimene ei suuda elada ilma maakerata, peaks ta suhtuma meie elukeskkonda sama hoolsalt ja armastavalt kui oma lastesse.
Kaasaja inimesed on harjunud pidama maailma suureks ja häirimatuks elutuks kamakaks. Meie püüame meelde tuletada, et inimene kui maa laps ja samas ka parasiit on ometigi võimeline maal välja kujunenud looduslikku tasakaalu niivõrd nurjama, et see nii talle endale kui maailmale ohtlikuks võib saada. On aeg mõelda oma tegude võimalike tagajärgede üle. On aeg taasluua Maaga hoolivad perekondlikud sidemed, tuua tähelepanu keskmesse võimalus olukorra halvenemisele piir panna. On aeg hoida Maad nagu oma last ja armastusega seada tema vajadused endi omadest kõrgemale kohale.

Performanssi oleme hiljem esitanud ka Stockholm Art Faire raames 2004 veebruaris, Rohelise Kogukonna korraldatud rahumiitingul Toompeal 20. märtsil ning Varssavis linnaruumis ning Zacheta galeriis näituse "Boys and Girls" lõpuseminaril 3.aprillil 2004. Veel on meid maakerakõhtseteks kostümeerunuina võidud näha Prügihundi kampaania raames Tallinna Selverites ning mujalgi.

 

PUHAS RÕÕM / SHEER JOY

Puhas Rõõm on kurja ja tolerantsivaba maailma vastu.
Puhas Rõõm on mammonakummardamise ja looduslike ressursside hävitamise vastu.
Puhas Rõõm on sõdade ja valu vastu.

Puhas Rõõm on jätkusuutlike väärtushinnangute poolt.
Puhas Rõõm on hoolimise ja ergutava naeru poolt.
Puhas Rõõm on elu poolt.

R.A.I.S.K.

*~~~~~~~~~~(¤_¤)~~~~~~~~~~~*